Ferda Canözer Paksoy

Kurucu Ortak

Alternative Dispute Resolution

ADRIstanbul ‘un kurucusu Ferda Paksoy 2007 yılından bu yana aktif arabulucu, uzman arabulucu eğitmeni, müzakereci ve şirketler için uyuşmazlık çözüm yönetimi danışmanı olarak çalışmaktadır. IMI akreditasyonu bulunan Ferda uluslararası projelerde uyuşmazlık çözümü, ticari uyuşmazlıklar, sözleşme kaynaklı uyuşmazlıklar, sigorta, enerji, bankacılık finans piyasaları, inşaat piyasalarındaki kurumsal, tüketici ve işyeri uyuşmazlıkları konusunda uzmanlaşmıştır.
Sınırlar ötesi uyuşmazlıklarda, yabancılık unsuru taşıyan anlaşma ve sözleşmelerde değerlendirme ve kolaylaştırma çalışmalarında yaklaşık 10 yıllık deneyimi bulunmaktadır.

Birleşmiş Milletler Programlar ve Fonlar Ombudsmanlığına bağlı Uluslararası Arabulucular panelinde Türkiye masası üyesi, Asya Afrika Arabulucular Birliği Danışma Kurulu üyesi ve aynı zamanda Bangladeş Uluslararası Arabulucular Enstitüsü Sözcüsüdür. Uluslararası platformlarda arabuluculuk ve Adr eğitimleri alan, staj ve saha çalışmaları yapmıştır.

Adalet Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Uluslararası Konsorsiyum tarafından yönetilen “Türkiye’de Adalete Daha İyi Erişim” projesinde kilit uzman ve eğitmen olarak çalışmış, Türkiye’de Arabuluculuğun Yaygın kullanımı ve Tanıtımı için sosyal sorumluluk projeleri ve kamu projeleri üretmiştir.

Arabuluculuk ve anlaşmazlık çözümü kariyeri boyunca yaklaşık 1400’den fazla anlaşmazlığın çözümüne katkıda bulunmuş ve 4 kıtadan birçok değişik ülke vatandaş ve yatırımcılarının uyuşmazlıklarında arabulucu ve müzakereci olarak görev almıştır, 2014 yılından bu yana online arabuluculuk alanında deneyimi artmıştır.

Devamını Okuyun

Uluslararası konferanslar ve sempozyumda birçok tebliği vardır, yerel ve uluslararası STK’lar için arabuluculuk ve adli yardım konusunda çeşitli projelere katılmıştır. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde uzman arabuluculuk eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Alternative Dispute Resolution

UZMANLIK

Alanı

Arabuluculuk

Müzakere

Uyuşmazlık Çözüm Yönetimi

Danışmanlık

Online Arabuluculuk

Arabuluculuk Eğitimi

Sektör

Sağlık

Tekstil

Lojistik ve Depolama

Enerji

İnşaat

Turizm

Hosting

Bankacılık

Finans

Medya

Teknoloji

Gayrimenkul Yatırım

İletişim Bilgileri

Workinton – Güneşli Mahmutbey Mahallesi Taşocağı Yolu Caddesi No:19/1 Balans Binası, A Blok Bağcılar/İstanbul

YETKİNLİKLER

Profesyonel

Uluslararası ADR Uzmanı

IMI Sertifikalı Arabulucu

BM Fonları ve Programları Ombudsman Ofisi Küresel Arabuluculuk Paneli Üyesi

AAMA Danışma Kurulu Üyesi

AB Projelerinde Kilit Uzman, ADR Roma, MOJ Türkiye, İstanbul Bilgi Üniversitesi, PWC-2007-2009,

Arabulucu, Eğitmen, Proje Yöneticisi, Freelance-2009- 2018

Beşiktaş Belediyesi Arabulculuk Pilot Projesi 2015-2016

Kurucu Ortak, ADR İstanbul-2018-devam ediyor.

Akademik

İstanbul Üniversitesi, Hukuk 1980-1984

İstanbul Bilgi Üniversitesi-LLM Programı Arabuluculuk Sınıfında Özel Öğrenci-2007

Sapienza Universita di Roma-Hamline Üniversitesi, Arabuluculuk; Müzakere, Uyuşmazlık Çözümleri, Uluslararası İş Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk, Sertifikalı-2007,

California Üniversitesi, Hastings Hukuk Fakültesi, Tasavvur, Tasarım ve Uygulama Mahkemesi ADR: Pratik ve Teorik Bir Program, Sertifikalı-2011

Bilgi Üniversitesi İş Hukuku Uzmanlık Eğitimi 2018