Merve Öztopaloğlu Küçükel

Muhalif Gazetecilik ve Dijital Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Alternative Dispute Resolution

ADRIstanbul’un yerel ve uluslararası kamu kuruluşları ve STKlar ile yerel yönetimler için oluşturduğu uyuşmazlık çözüm projeleri danışmanıdır. ADRIstanbul’un kurucularındandır ve 2015-2016 yılları arasında o dönem görev yapmakta olduğu Beşiktaş Belediyesi bünyesinde Türkiye’de bir ilk olan vatandaşa arabuluculuk hizmeti veren arabuluculuk merkezinin faaliyete geçmesi sağlamıştır. Uyuşmazlıkların çözümü ve siyasette barışçıl yolların denenmesi ve yerel yönetimlerin sürece dahil edilmesi gibi çalışmalarını değişik siyasi ve sivil toplum kuruluşlarında sürdürmektedir. 

CHP bünyesinde ilçe ve il başkan yardımcılığı görevlerinde ve sonrasında belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen birçok yerel yönetime danışmanlık vermektedir. İnsan kaynakları ve kurum kültürü konularında önemli eğitimler vermekte ve aynı zamanda kendisine ait bir internet gazetesi üzerinde de çalışmalarını sürdürmektedir. 

Üniversite yıllarından başlayarak birçok STK bünyesinde çalışmış, ulusal ve uluslararası birçok dernek ve vakfın kuruculuğu görevlerinde bulunmuş olup ayrıca kendi aile vakıflarının 3 dönemdir başkanlığını yapmakla birlikte bir çok sivil toplum kuruluşunun yönetim ve danışma kurullarında görev almaktadır.

Alternative Dispute Resolution

UZMANLIK

Alanı

Siyasi Danışmanlık 

Arabuluculuk  

Gazetecilik 

Politika

İletişim

İnsan Kaynakları

Kurum Kültürü ve Stratejik Planlaması

YETKİNLİKLER

Akademik

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi

FMV Işık Lisesi