Pınar Aydemir Başaran

Arabulucu, Danışma Kurulu Üyesi

Alternative Dispute Resolution
Pınar Basaran, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1993’de mezun oldu. Aydemir, 1995-1998 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünde uzman olarak çalıştı. Uzmanlık tezini “AT Rekabet Kuralları çerçevesinde Şirket Birleşme ve Devralmaları” konusunda verdi. Daha sonra avukatlığa geçen Aydemir, 1998-2009 yılları arasında İstanbul’da Paksoy ve 2009-2013 yılları arasında Eryürekli Hukuk bürolarında ortak/yönetici avukat olarak çalıştı. Türkiye’de ve yurt dışında yerleşik Türk, yabancı ve çok uluslu şirketlere ağırlıklı olarak şirketler/ticaret hukuku, sözleşmeler, iş hukuku ve rekabet hukuku alanlarında danışmanlık yaptı. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok şirket birleşme ve devralma projesinde, özelleştirme projesinde, ortak girişim şirketleri oluşumunda ve rekabet kurulu başvurusunda görev aldı. Hukuk Danışmanı olarak görev aldığı pek çok şirket satın almasında, ortak girişim kuruluşunda ve sair sözleşmelerin akdedilmesi süreçleri içerisinde ortaya çıkan anlaşmazlıkların taraflar arasında sulhen çözümlenmesinde ve tarafların el sıkışarak anlaşmasında aktif rol üstlenmiştir.

Aydemir, 2014 yılından bu yana arabulucudur. Arabuluculuğun kamuoyuna anlatılması ve yaygınlaştırılması kapsamında Beşiktaş Belediyesi bünyesindeki pilot projede görev almıştır.

Aydemir, 2012 yılından bu yana ICF (International Coach Federation) onaylı pek çok koçluk eğitiminin yanı sıra, NLP (Nöro Lingustic Programming), Liderlik koçluğu, Çatışma Yönetimi Koçluğu, Limbik Koçluk eğitimleri alarak, 2013’ten itibaren yönetici koçluğu ve eğitmenlik yapmaya başladı. 2018 yılı sonu itibariyle Amerika’da yaşamaktadır.

Alternative Dispute Resolution

UZMANLIK

Alanı

Şirketler hukuku

Ortak girişimler

Sözleşmeler

Sektör
Sigorta ve enerji hariç pek çok sektör için danışmanlık yapmıştır.

YETKİNLİKLER

Profesyonel

Arabulucu-devam ediyor.

Liderlik Koçu-devam ediyor.

Eğitmen-devam ediyor.

Akademik

İstanbul Üniversitesi, Hukuk, 1993

Bilgi Üniversitesi, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Master