Rana Özşeker

RNA Değişim Yönetimi Kurucusu | ACMP Turkey Kurucu Başkanı

Alternative Dispute Resolution

RNA Değişim Yönetimi’nin kurucusu Rana Özşeker, eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine Pricewaterhouse‘da (PwC) Denetim Asistanı olarak başladı. Procter & Gamble (P&G) Türkiye’de ve Kafkasya-Orta Asya Cumhuriyetleri’nde Muhasebe Müdürlüğü, Perfetti Türkiye’de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevlerini yürüttü. SDV Horoz, Ingersoll Rand Türkiye ve Allied Domecq firmalarının kuruluş aşamalarında çalıştı ve üst düzey yöneticilik yaptı.

Rana Özşeker, The Coaches Training Institute (CTI)’dan ile Success Unlimited Network (SUN)’dan ‘Koçluk’, Team Coaching International (TCI)’dan ‘Takım Koçluğu’ ve Agile Affinity’den ‘Agile Koçluk’ eğitim ve sertifikaları almıştır. Conselle Institute of Image Management (USA) ve First Impressions (UK) algı, imaj, iletişim konularında eğitim ve sertifika aldığı kurumlardandır. Association for Talent Development (ATD)’den Değişim Yönetimi sertifikası bulunmaktadır. Bahçeşehir & Bilgi Üniversiteleri’nde master sınıflarında ders vermiştir.

Özşeker, kadının iş dünyasında güçlü bir varlık göstermesinin, gelecek için çok önemli olduğuna inanmakta ve Cherie Blair Foundation for Women, European Bank for Reconstruction & Development, Turkish Women International Network and Professional Women Network gibi derneklerde kadın girişimci ve yöneticilere mentorluk yapmaktadır. 2015 yılında G20 zirvesinde kullanılmak üzere, Türkiye’deki genç kızların önündeki kültürel ve ekonomik engeller ve bunların değişmesi için yapılması gerekenlerle ilgili G(irls)20 için kapsamlı bir çalışma yürütmüş ve rapor hazırlamıştır.

Farklı platformlarda girşimlere ve girişimcilere mentorluk ve danışmanlık yapan Özşeker, Arya Kadın Yatırım Platformu’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Arya Yatırımcısıdır.

Alternative Dispute Resolution

UZMANLIK

Alanı

Değişim Yönetimi

Kültürel Değişim & Entegrasyon

Çeşitlilik, Eşitlik, Kapsayıcılık & Aidiyet

Sosyal Girişimcilik

Etki Yatırımı

Sektör

Uzmanlık alanlarında, sektör bağımsız deneyimlidir.

İletişim Bilgileri

RNA Değişim Yönetimi – Ataşehir Bulvarı Sedef Caddesi Ata 2/2 Da: 140 Ataşehir/İstanbul

YETKİNLİKLER

Profesyonel

Değişim Yönetimi Sertifikası (ATD)

Akredite Koç (Co-Active, SUN, ICF)

Agile Coach (ICP-ACC)

İşyeri Anlaşmazlık Yönetimi (Mediation Training Institute International)

Liderlik Algı & İmaj Yönetimi Profesyoneli (Conselle Institute & First Impression)

Kültür Değerlendirme & Kültürel Değişim Sertifikası (Barrett Values Center)

Yönetim Kurulu Üyesi (Arya Kadın Yatırım Platformu, Denis Miki Foundation)

Girişimci Mentoru (Cherrie Blair Foundation, UN IRS, PWN, …)

Akademik

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme

Saint Benoit Fransız Lisesi