Covid19 Turizmi Nasıl Etkiledi?

covid19 turizmi nasıl etkiledi

13 Haz 2021

AdrIstanbul Yönetim Kurulu Üyesi, Arabulucu Kayhan Yıldırım, Jules Verne Travel & Event Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ayşe Yağcı Büyükpınar ile bir araya geliyor ve Covid 19’un turizm sektörüne etkileri ile ilgili görüşlerini paylaşıyorlar.

Ayşe Yağcı Büyükpınar, turizm sektörünün Covid 19’dan en büyük yarayı alan sektör olduğunu ama buna rağmen hala seyahat dünyasında gelişmelerin devam ettiğini söylüyor. Bütün işler durmuş gibi görünse de Covid 19 için aşı ve ilaç çalışmalarının başarıyla sonuçlanması sonucunda süratle seyahatin başlayacağı düşünülerek yeni otellerin açılmaya devam ettiğini, havayollarının ve tatil beldelerinin hazırlıklar yaptığını ekliyor. Turizmin paydaşlarının yanı sıra seyahat edecek kişilerin de bu konuda beklenti içinde olduğunu ve akıllarındaki sorunun ‘’Ne zaman gidebileceğiz?’’ olduğunu söylüyor.

Ayşe Yağcı Büyükpınar Covid 19 döneminde çok talepkar, kılı kırk yaran müşterilerin bile bu dönemdeki seyahatlerinde daha uzlaşmacı olduğunu ve yaşadıkları sorunları daha rahat tolere edebildiklerini belirtiyor. Bu süreçte sadece bir takım temek kriterlerin yerine getirilmiş olmasının kişiler için yeterli olduğunu ve kişilerin en önemsediği faktörün Covid 19 için gereken önlemlerin alınmış olması olduğunu ve bir şeylerin gecikmesinin, yemeklerle ilgili sıkıntıların, ulaşımla ilgili problemlerin eskisi kadar önemsenmediğini belirtiyor.

Diğer Yazılarımız…