Merve Öztopaloğlu Küçükel Kimdir, Çalışmaları Nelerdir?

merve öztopaloğlu küçükel kimdir

16 Tem 2021

AdrIstanbul Yönetim Kurulu Üyesi, Arabulucu Kayhan Yıldırım, AdrIstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Muhalif Gazetecilik ve Dijital Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Merve Öztopaloğlu Küçükel ile bir araya gelerek değerli sorularıyla Merve Öztopaloğlu Küçükel’İ tanımamıza yardımcı oluyor.

Merve Öztopaloğlu Küçükel, 18 yaşına geldiğinde aile geleneğine uygun olarak siyasete atılmış. CHP İstanbul Beşiktaş ilçe örgütüne üye olmuş. O yıllardan başlayarak siyasete atılmış sırasıyla ilçe başkan yardımcılığı, il başkan yardımcılığı, belediye başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Merve Öztopaloğlu Küçükel her bir görevi çok severek yürütmüş ve birçok şey öğrenmiştir. Şimdileri ise danışmanlık vererek siyasi hayatına pasif olarak da olsa devam etmektedir. Partideki arkadaşlarına ve birtakım yerel yönetimlere de destek vermektedir.

Merve Öztopaloğlu Küçükel, siyasetin insanın hayatına girdikten sonra bir daha çıkmadığını düşünüyor. Kendi gibi erkenden siyasete atılan kişilerin siyasete devam etmesi gerektiğini söylüyor ve bu kişilerin katkı sağlayacak görüşleri olduğunu, beraber çalıştığı ve büyüdüğü yol arkadaşları ve vefa duyduğu büyükleri olduğu sürece de siyasete bir şekilde dahil olacaklarını ekliyor.

Merve Öztopaloğlu Küçükel avukatlık mesleğini seçerken çocukken ya da gençken izlemiş olduğu kahraman avukatların ve etkileyici sahnelerin olduğu filmlerin etkisi olabileceğini söylüyor. Bu filmlerdeki avukatlık mesleğinin Türkiye’dekinden çok farklı olduğunu da ekliyor. Avukatlık mesleğine ısınma sebebinin prestijinin yanında bir şeyleri değiştirebilme, çözebilme, bir sonuca bağlayabilme gücü olduğunu düşünüyor. Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri konusunu en başından beri yakın dostu Ferda Canözer Paksoy ile takip ettiklerini ve bunu Türkiye’ye sistem olarak uygulanacağını duyduklarında bu konuyla ilgili hemen çalışmalara başladıklarını söylüyor.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri’nin aslında hep hayatımızın içinde var olduğunu, aile ortamında ya da iş ortamında yaşanan krizlerin çözümünde uygulanması gerekenlerin kitabı gibi olduğunu söylüyor. Hayatımızın her aşamasında olan bu yöntemleri hukukçular olarak ideal bir şekilde uygulamaya çalıştıklarını bu sayede daha kalıcı çözümler üretip, daha eşit şartlarda sunmayı hedeflediklerini de ekliyor. Herkesin doğru metodları bildiğini fakat buna deneme yanılma ile ulaştığını düşünüyor bu sebeple bu işi profesyonel olarak yapan kişilerle çalışıldığında deneme yanılma ile zaman kaybetmeden, hata yapmadan çözüme ulaşılabileceğinin önemini vurguluyor.

Diğer Yazılarımız…